CaliVita - leki naturalne antyoksydanty MLM naturalne witaminy Grupa krwi grupakrwi.eu CaliVita - naturalne witaminy
Preparaty Naturalne CaliVita
Jolanta Kaczan
ul. Paderewskiego 8/134
63-100 Śrem
tel.: 0608 138 935
j.kaczan@produkty-zdrowotne.pl
GG #11549137
Menadżer CaliVita pomoże Ci być zdrowym, rozwinąć biznes, osiągnąć sukces oraz poznać ciekawych ludzi.

Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi - Jan Paweł II

Preparaty roślinne

Do tej pory zbadano zaledwie ok. 5% roślin rosnących na Ziemi, nad wieloma prowadzone są nadal prace badawcze. Naukowcy zauważyli, że niektóre rośliny pobudzają odporność własną naszego organizmu, dzięki czemu człowiek może osiągnąć zdrowie, eliminując u siebie wiele dolegliwości bez niepotrzebnych wizyt u lekarza, stosowania leków chemicznych, no i oczywiście skutków ubocznych po ich zażyciu. Już w egipskim papirusie Ebersa z roku 1550 p.n.e. figuruje aż 900 recept lekarskich, które w większości są różnymi kompozycjami leków naturalnych. Ziołolecznictwo wzbogacane było przecież wielowiekowymi doświadczeniami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Działanie lecznicze danej rośliny zależy od wszystkich jej składników, a nie od pojedynczej substancji w niej zawartej. Mając tę wiedzę, naukowcy CaliVita stworzyli całą gamę preparatów o tak wszechstronnym działaniu. Połączenie natomiast kilku roślin w jedną tabletkę, powoduje, że składniki te działają synergiczne wzmacniając się nawzajem
Pełen opis grupy [ pokaż / schowaj ]

Panax Ginseng

Opis działania:

Największy skarb cesarzy.
W starożytnych Chinach znano roślinę tak cenną, że jej uprawy strzegła ponoć wielotysięczna armia wojowników. Ze względu na swe dobroczynne działanie przeznaczona była bowiem jedynie dla rodziny cesarskiej.

Żeń- szeń - " korzeń człowiek " przypominający swym kształtem sylwetkę ludzką, lub dłoń z rozłożonymi palcami już od 4000 lat uznawany jest w tym kraju za swoiste panaceum, lekarstwo na wszelkie dolegliwości.

Do Europy żeń szen dotarł z początkiem średniowiecza, pierwszą popularność zyskał po wyprawach Marco Polo, a już w XIX wieku suchy korzeń droższy był niż złoto, choć tak naprawdę jego właściwości lecznicze i profilaktyczne w pełni poznajemy dopiero teraz.

Uprawiany jest w Ameryce Północnej, w Chinach, na Półwyspie Koreańskim. Uprawa bardzo trudna, żeń szeń dojrzewa bowiem 5- 10 lat, a zbiera się go ręcznie.

W żeń- szeniu znajduje się 12-13 różnych substancji czynnych (tzw. ginsenozydy ), a stanowią one tylko 1-2 % nawet najlepszej jakości wyciągów.
W medycynie używa się jedynie schowany w ziemi, gruby i mięsisty korzeń.

Właściwości lecznicze tej rośliny można mnożyć.
Najczęściej poleca się stosowanie jej w przypadku osłabienia organizmu i zmniejszonej witalności, ponieważ zawarte w niej ginsenozydy wpływają korzystnie na przyłączanie tlenu przez hemoglobinę. Dzięki wzmocnieniu tego procesu zwiększa się psychiczny i fizyczny potencjał organizmu.
Pobudza mózg do działania i utrzymuje go w stanie czujności, opóźniając uczucie zmęczenia.
Podczas treningów lub zawodów sportowych, dzięki żeń- szeniowi organizm zużywa mniej glikogenu, a więcej wolnych kwasów tłuszczowych ( tłuszcz ciała ) na przetwarzanie energii.
Z badań wynika też, że żeń- szeń korzystnie wpływa na pracę płuc, zwiększa ich wydajność i w związku ze zużyciem tlenu znacznie zmniejsza poziom kwasu mlekowego we krwi.
Ten ostatni wskaźnik oznacza, że mniej kwasu mlekowego wytwarza się w mięśniach, a więc sportowiec w mniejszym stopniu czuje zmęczenie.

Chińczycy uważają, że żeń-szeń leczy m.in.
-  impotencję,
-  wysokie i niskie ciśnienie,
-  anemię,
-  zapalenie stawów,
-  zaburzenia trawienne,
-  bezsenność,
- zmęczenie,
- osłabione krążenie krwi,
- zbyt niski poziom cukru we krwi.

Pobudzając gruczoły wydzielania wewnętrznego wspomaga wykorzystanie witamin i minerałów w organizmie.

Regularne spożywanie żeń- szenia może być pożyteczne dla każdego, a zwłaszcza dla osób starszych, ponieważ pomaga zachować na dłużej sprawność fizyczną i psychiczną, a nawet zapobiega wypadaniu i przerzedzaniu się owłosienia.
W Chinach nie przez przypadek nazywają go korzeniem życia.
Stosuje się go zwłaszcza dla podtrzymania chęci do życia i siły witalnej oraz by opóźnić proces starzenia się.

Mimo, że żeń- szeń nie jest lekarstwem, osoby o zbyt wysokim ciśnieniu krwi lub chorujące na serce, powinny skonsultować z lekarzem stosowanie preparatów zawierających żeń- szeń.

Żeń- szeń zażywany w małych ilościach zwiększa, a w większych ilościach zmniejsza ciśnienie krwi.

Warto zapamiętać, że żeń- szeń jest najskuteczniejszy w formie tabletek z osłoną rozpuszczającą się w żołądku lub w formie kapsułek. Wyciąg z żeń- szenia w różnych płynach z alkoholem nie zawsze jest odpowiedniej jakości.

Skład:

Żeń-szeń koreański - 500mg

[ « powrót ]

[ do góry ]
SUPREMO - Strony Internetowe Copyright © 2006-2009 Preparaty Naturalne CaliVita Jolanta Kaczan. All rights reserved.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Jolanty Kaczan, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.