CaliVita - leki naturalne antyoksydanty MLM naturalne witaminy Grupa krwi grupakrwi.eu CaliVita - naturalne witaminy
Preparaty Naturalne CaliVita
Jolanta Kaczan
ul. Paderewskiego 8/134
63-100 Śrem
tel.: 0608 138 935
j.kaczan@produkty-zdrowotne.pl
GG #11549137
Menadżer CaliVita pomoże Ci być zdrowym, rozwinąć biznes, osiągnąć sukces oraz poznać ciekawych ludzi.

Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi - Jan Paweł II

Witaminy

Witaminy to mikroskopijne cząsteczki, które uruchamiają wszystkie życiowe procesy zachodzące w przemianie materii roślin, zwierząt i ludzi. Obecnie, za pomocą nowoczesnych urządzeń, naukowcy wciąż odkrywają nowe, fascynujące i niekiedy niemal niewiarygodne informacje o witaminach. 70 bilionów komórek naszego organizmu potrzebują witamin nie raz w tygodniu, nie raz na dzień, lecz każdej minuty i sekundy. W procesie przemiany tlenu w energię, w organizmie powstają produkty uboczne. Podobnie, jak przy spalaniu drewna wytwarza się ciepło, ale także dym, jako produkt uboczny, tak przy spalaniu przez organizm tlenu, jako produkty uboczne powstają niebezpieczne wolne rodniki - utleniacze - oksydanty, powodujące poważne uszkodzenia komórek. Jeśli w Twoim organizmie znajduje się dostateczna ilość sprzymierzeńców czyli naturalnych witamin i antyoksydantów, odzyskujesz zdrowie , jeśli nie - zwyciężają wrogowie (wolne rodniki), wywołując różne schorzenia.
Pełen opis grupy [ pokaż / schowaj ]

Beta Carotene 9000jm

Opis działania:

Słoneczna witamina. Karoteny są to barwniki nadające roślinom kolory. Najbardziej znany spośród wszystkich karotenów jest Beta karoten. Jest to prowitamina Vit. A czyli dostarczony z jedzeniem, w zależności od potrzeb organizmu, przekształcony jest w wątrobie w witaminę A .
Witamina A spełnia w organizmie wiele funkcji :
- bierze udział w procesie widzenia ( niedobór powoduje tzw. " kurzą ślepotę " czyli kłopoty z widzeniem po zmierzchu )
- chroni przed zakażeniami dróg oddechowych
- utrzymuje w dobrym stanie skórę, włosy, zęby, dziąsła, paznokcie
- zapobiega rogowaceniu skóry
- bierze udział w produkowaniu tzw.immunoglobuliny ( białek posiadających aktywność przeciwciał ) - skuteczna w leczeniu znamion np. starczych
- przyspiesza wzrost i rozwój kości
- chroni błonę śluzową jamy ustnej, nosa, gardła, żołądka, jelit, pęcherza moczowego i in. narządów (pobudza produkcję śluzu, utrzymującego właściwą wilgotność śluzówek )
- pomaga w leczeniu rozedmy płuc i nadczynności tarczycy
- pobudza działanie systemu immunologicznego, chroniąc tym samym przed chorobami nowotworowymi
- chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które są przyczyną m.in. miażdżycy, zawału serca

Wg uczonych Wit. A dlatego chroni przed rakiem, ponieważ ma możliwość kontrolowania dziko rozrastających się komórek nowotworowych i hamowania ich rozwój.
Z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, u których dzienne spożycie beta- karotenu jest duże, o wiele rzadziej chorują na raka płuc, prostaty, szyjki macicy lub piersi. Ze względu na to, że dzisiejsza żywność często zanieczyszczona jest środkami chemicznymi : azotynami, azotanami, kadmem, warto przyjmować suplementy diety zawierające czysty beta- karoten.
Przedawkowania nie należy się obawiać, ponieważ organizm przekształca w Wit. A tylko tyle beta-karotenu, ile akurat potrzebuje. Dostateczne nasycenie krwi tą ważną substancją odżywczą udaje się osiągnąć dopiero po upływie 9-10 dni. Do czasu, aż komórki skóry i innych tkanek w dostatecznym dla ochrony stopniu wchłoną karoten mija 5-6 tygodni.
Beta- karoten dobrze wchłania się tylko w obecności tłuszczu. Bez tłuszczu stężenie karotenu pozostaje niemal niezmienne. Po włączeniu tłuszczu do diety w ciągu 40 godz. następuje dwukrotny wzrost ilości karotenu.

Okoliczności, które utrudniają wchłanianie Wit. A :
- nadużywanie alkoholu
- spożywanie dużych ilości leków
- silny wysiłek fizyczny : sport, zimno, stres
- dolegliwości wątroby i przewodu pokarmowego
- długa praca przy komputerze
Niedobór Wit. A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym, lub w nerkach.

Skład:

Beta-karoten - 5,4mg

[ « powrót ]

[ do góry ]
SUPREMO - Strony Internetowe Copyright © 2006-2009 Preparaty Naturalne CaliVita Jolanta Kaczan. All rights reserved.

Strona ta jest prowadzona, zarządzana i stanowi własność Jolanty Kaczan, Niezależnego Dystrybutora produktów CaliVita® International. Wyżej wymieniony Niezależny Dystrybutor ponosi wyłączną odpowiedzialność za poszczególne treści, jak i całkowitą zawartość strony internetowej. CaliVita® International ani żaden z jej oddziałów działających w poszczególnych krajach nie ponoszą odpowiedzialności za taką witrynę. Produkty w ofercie CaliVita®, występujące na tej stronie internetowej, posiadają status suplementu diety, odnoszą się do nich odpowiednie oświadczenia zdrowotne i nie mogą mieć zastosowania oświadczenia medyczne. Żadne oświadczenie, stwierdzenie, opinia lub informacja odnosząca się do któregokolwiek suplementu diety nie mogą zastępować porady lekarskiej.